Mateusz urodził się w kwietniu 2005 roku. Od 2007 roku jest objęty intensywną rehabilitacją i wielospecjalistyczną terapią psychologiczno-pedagogiczną. Mateusz ma zdiagnozowaną padaczkę kryptogenną, obecność ogniska degeneracyjnego w rdzeniu przedłużonym, zaburzenia ze spektrum autyzmu (zespół Aspergera), całkowite zaburzenia emocji (niestety idące w kierunku schizofrenii), powiększoną lewą komorę serca, wsierdzie ścienne. Terapie oraz leczenie Mateuszka są bardzo kosztowne. Mateusz na stałe przyjmuje leki psychiatryczne, przeciwalergiczne i astmatyczne (z powodu astmy alergicznej), oraz kardiologiczne. Miesięczny koszt samych leków to 300 złotych, a do tego rehabilitacje i terapie. Jako samotnej matce, pracującej na 1/4 etatu trudno jest pogodzić te wydatki z naszym dochodem. Mateusz jest coraz bardziej agresywny wśród otoczenia, coraz gorzej jest mu nawiązywać relacje z rówieśnikami, trudno mu funkcjonować w społeczeństwie, które nie rozumie go.

Aby Mateusz mógł w miarę normalnie funkcjonować w życiu społecznym bardzo potrzebuje terapii poznawczo-behawioralnej, według psychiatry bez nauczenia go poznania samego siebie, innych i świata nie mamy dobrych perspektyw na przyszłość. Jest to bardzo długotrwała terapia, koszt jednej wizyty to 100 złotych, syn wymaga takich spotkań co najmniej raz na dwa tygodnie przez około rok, a następnie podtrzymywanie terapii spotkaniami raz w miesiącu. Terapia ta jest jedyną nadzieją na to, żeby jego zachowania nie przerodziły się w schizofrenię, do czego na chwile obecną zmierza.

Jako matka z całych sił chcę mu pomóc, ale niestety koszty tych wszystkich terapii, leków przekraczają nasz budżet. Z powodów finansowych pozostaję bezradna i nie jestem w stanie pomóc własnemu dziecku.

Zapraszamy na stronę Matiego:
www.facebook.com/Dziwny-świat-MATI

Wpłat można dokonywać na adres:

Fundacja Pomóc Więcej
ul. Modrzejowska 20
41-200 Sosnowiec

numer konta: 

14 1750 0012 0000 0000 2194 9302
tytuł wpłaty : Mateusz Czeluśniak

PayPal: pomocwiecej@interia.pl
BARDZO PROSIMY O PODANIE TYTUŁU/CELU
PRZY WPŁACIE PayPal – Mateusz Czeluśniak

Dane do przelewów zagranicznych:
Kod SWIFT: RCBWPLPW
Kod IBAN: PL 14 1750 0012 0000 0000 2194 9302
tytuł wpłaty : Mateusz Czeluśniak

KRS:  0000389968
cel szczegółowy: Mateusz Czeluśniak