Adaś Kudłacik ma 7 lat i pochodzi z Roczyn. Niedługo po urodzeniu zdiagnozowano u niego Zespół Downa. Od tego czasu chłopiec znajduje się pod stałą kontrolą wielu specjalistów.  Choroba w znaczącym stopniu zaburza rozwój i funkcjonowanie Adasia, dlatego intensywna rehabilitacja jest nieodzownym elementem jego życia.

Codzienność Adasia to ciężka praca z fizjoterapeutami, pedagogiem, neurologopedą, logopedą oraz osteopatą. W wyniku częstych infekcji dróg oddechowych oraz w związku z chorobami współistniejącymi, takimi jak niedosłuch, nietrzymanie moczu i choroba trzewna, Adaś ogromną część życia musi spędzać także w gabinetach lekarskich. Czuwają nad nim: laryngolog, audiolog, pulmonolog, immunolog, urolog, gastrolog i nefrolog. Wszystkie wizyty, badania i ćwiczenia pochłaniają ogromną ilość energii, czasu oraz pieniędzy.

Rodzice chłopca robią wszystko, co w ich mocy, aby ich syn otrzymał odpowiednie wsparcie i mógł zdobywać kolejne umiejętności. Marzą o tym, aby Adaś nauczył się porozumiewania z otoczeniem za pomocą komunikacji alternatywnej. Aby było to możliwe, konieczne jest zwiększenie ilości zajęć rehabilitacyjnych, a to z kolei generuje kolejne koszty.

Najgorsze są przedłużające się infekcje, ciągły kaszel, przewlekłe zapalenie oskrzeli, które zatrzymuje Adama w domu na całe miesiące. Nie może chodzić do przedszkola i brać udziału w zajęciach. Jego rodzice muszą organizować zajęcia w domu i ściągnąć specjalistów do siebie. W związku z tym konieczne jest doposażenie domu w sprzęt rehabilitacyjny i niezbędne pomoce dydaktyczne. To wszystko wymaga niestety ogromnych nakładów finansowych.

Wpłat można dokonywać na adres:

Fundacja Pomóc Więcej
ul. Modrzejowska 20
41-200 Sosnowiec

numer konta: 
14 1750 0012 0000 0000 2194 9302
tytuł wpłaty: Adam Kudłacik

PayPal: pomocwiecej@interia.pl
BARDZO PROSIMY O PODANIE TYTUŁU/CELU
PRZY WPŁACIE PayPal – Adam Kudłacik

Dane do przelewów zagranicznych:
Kod SWIFT: PPABPLPKXXX
Kod IBAN:
PL 14 1750 0012 0000 0000 2194 9302
tytuł wpłaty: Adam Kudłacik