Kubuś urodził się w 2002 roku. Niestety pierwsze trzy miesiące spędził samotnie w szpitalu walcząc o życie. Został porzucony przez biologicznych rodziców. Mając 4 miesiące trafił wraz ze starszą o rok siostrą Ewelinką do domu wspaniałych ludzi – Państwa Bednarków, którzy wkrótce podjęli decyzję o adopcji rodzeństwa.
Ośrodek adopcyjny nie poinformował, że Kubuś z racji wcześniactwa i zakażenia wewnątrzmacicznego jest poważnie obciążony neurologicznie. Dowiedzieli się o tym później i mogli jeszcze oddać chłopca – jednak nie zrobili tego, nie rozdzielili rodzeństwa. Bardzo, ale to bardzo go pokochali.
U Kubusia stwierdzono uszkodzenie mózgu, dziecięce porażenie mózgowe czterokończynowe spastyczne, na które nie ma tradycyjnego lekarstwa. Jedyną nadzieją jest ciągła specjalistyczna, wielokierunkowa rehabilitacja. Nie tylko ruchowa, ale też logopedyczna. Kubuś jest określany jako niesamodzielny. Bardzo dużo już potrafi, co jest to wynikiem ciągłej rehabilitacji. Rodzice po adopcji zostali niestety sami, nie mają pomocy od instytucji państwowych, mogą liczyć tylko na dobrych ludzi.

Rehabilitacja Kubusia jest bardzo kosztowna. Dodatkowo tata Kubusia ma cukrzycę insulinozależną, a siostra  astmę przewlekłą.
Oboje przyjmują kosztowne leki. Mimo wielu trudności rodzice nie poddają się, starają się żyć normalnie, oboje pracują i bardzo kochają swoje dzieci. Niestety samą miłością nie pomogą Kubusiowi.

Wpłat można dokonywać na adres:

Fundacja Pomóc Więcej
ul. Modrzejowska 20
41-200 Sosnowiec

numer konta: 

14 1750 0012 0000 0000 2194 9302
tytuł wpłaty : Jakub Bednarek

PayPal: pomocwiecej@interia.pl
BARDZO PROSIMY O PODANIE TYTUŁU/CELU
PRZY WPŁACIE PayPal – Jakub Bednarek

Dane do przelewów zagranicznych:
Kod SWIFT: RCBWPLPW
Kod IBAN: PL 14 1750 0012 0000 0000 2194 9302
tytuł wpłaty : Jakub Bednarek