Piotr urodził się w 2008, a Artur w 2010 roku. Są braćmi, ale oprócz więzów krwi łączy ich też wspólna diagnoza: Autyzm Dziecięcy.

Piotrek urodził się z objawami niedotlenienia i od początku był objęty opieką neurologiczną i rehabilitacyjną z powodu zaburzeń neurorozwojowych (obniżone napięcie mięśniowe). W wieku 3 lat został zdiagnozowany. Uzyskał diagnozę autyzmu wysokofunkcjonującego. Piotrek ma problem z rozwinięciem zdania z komunikacją werbalną. Jest coraz bardziej samodzielny, ale dalej potrzebuje pomocy. Lubi klocki lego, potrafi z nich wybudować piękne budowle własnego pomysłu. Świetnie obsługuje komputer, lubi grać i pięknie rysuje.

Artur urodził się jako zdrowe dziecko, jego rozwój na początku przebiegał prawidłowo. Niestety po jakimś czasie nastał regres w rozwoju, przestał reagować na swoje imię, wystąpił słaby kontakt wzrokowy, stereotypowe zabawy, przestał mówić i wskazywać. W wieku 3 lat zdiagnozowano u niego autyzm dziecięcy. Artur ma trudności w komunikacji – nie rozwija się u niego proces mowy (wokalizuje). Występuje autoagresja, a także stymulacje: klaskanie rękami i podskakiwanie. Czasami występuje agresja w stosunku do osób dorosłych w formie bicia. Jest mało samodzielny. W dalszym ciągu jest pieluchowany, gdyż nie sygnalizuje potrzeb fizjologicznych. Arturek ma też swoje dobre strony, jest dzieckiem pogodnym, wesołym i uśmiechniętym. Uwielbia piosenki i teledyski.

Bardzo prosimy o pomoc dla chłopców, aby mogli wyjechać na turnus rehabilitacyjny. Potrzeba też środków na leczenie, rehabilitację oraz prywatne wizyty lekarskie. Zakupu środków higienicznych oraz sprzętu rehabilitacyjnego i pomocy dydaktycznych.

Wpłat można dokonywać na adres:

Fundacja Pomóc Więcej
ul. Modrzejowska 20
41-200 Sosnowiec

numer konta: 

14 1750 0012 0000 0000 2194 9302
tytuł wpłaty : Piotr i Artur Borkowscy

PayPal: pomocwiecej@interia.pl
BARDZO PROSIMY O PODANIE TYTUŁU/CELU
PRZY WPŁACIE PayPal – Piotr i Artur Borkowscy

Dane do przelewów zagranicznych:
Kod SWIFT: RCBWPLPW
Kod IBAN: PL 14 1750 0012 0000 0000 2194 9302
tytuł wpłaty : Piotr i Artur Borkowscy

KRS:  0000389968
cel szczegółowy: Piotr i Artur Borkowscy