Oluś jest bardzo pogodnym i silnym chłopcem. Przyszedł na świat w styczniu 2020 roku w Katowicach. Już w ciąży dowiedzieliśmy się, że urodzi się z rozszczepem wargi i podniebienia. Jednak tuż po jego narodzinach okazało się, że obciążony jest również innymi wadami (rozszczep krtani, odkształcone stópki, spodziectwo, wada serduszka VSD). Przez blisko 2 lata miał rurkę trachostomijną, którą udało się szczęśliwie wyciągnąć w listopadzie 2022 roku. Dużą część swojego życia Oluś spędził w szpitalu, gdzie walczyliśmy o jego życie. Dziś jest już z nami, cześć operacji mamy za sobą, ale jest jeszcze sporo przed nami. Każdego dnia walczymy o jego zdrowie i prawidłowy rozwój emocjonalny jak i intelektualny.

W 2023 wykonaliśmy badania genetyczne, które wykazały bardzo rzadką odmianę zespołu wad genetycznych G-Opittza. Jest pod stałą opieką w poradniach genetycznej, ortopedycznej, laryngologicznej, metabolicznej, urologicznej i chirurgicznej. W wyniku przeprowadzonego badania ADOS u Olusia zostało stwierdzone spektrum autyzmu.

Pomimo tych przejść Oluś świetnie się rozwija, jest bardzo żywy i kontaktowy, szybko nadgania zaległości dzięki intensywnej i regularnej rehabilitacji. Dzięki wytrwałości i determinacji wielu specjalistów pracujących na co dzień z Olkiem mogliśmy we wrześniu 2023 zapisać naszego synka do przedszkola pomimo faktu, że jest dzieckiem niewerbalnym. Każdego dnia Olek pokazuje nam czym jest wola walki, a także inspiruje swoją siłą i uśmiechem.

Oluś wymaga codziennej rehabilitacji i zajęć tj. rehabilitacja ruchowa, zajęcia integracji sensorycznej, terapia behawioralna, komunikacja alternatywna, zajęcia z pedagogiem specjalnym i psychologiem.

Dziękujemy wszystkim którzy są z nami w tych trudnych momentach oraz dbają o to by Oluś rozwijał się prawidłowo.

Wpłat można dokonywać na adres:

Fundacja Pomóc Więcej
ul. Modrzejowska 20
41-200 Sosnowiec

numer konta:
14 1750 0012 0000 0000 2194 9302
tytuł wpłaty: Aleksander Depowski

PayPal: pomocwiecej@interia.pl
BARDZO PROSIMY O PODANIE TYTUŁU/CELU
PRZY WPŁACIE PayPal – Aleksander Depowski

Dane do przelewów zagranicznych:
Kod SWIFT: PPABPLPKXXX
Kod IBAN:
PL 14 1750 0012 0000 0000 2194 9302
tytuł wpłaty: Aleksander Depowski

KRS:  0000389968
cel szczegółowy: Aleksander Depowski