Tomek miał być zdrowym i szczęśliwym chłopcem… niestety wszystko prysło jak bańka mydlana wraz z jego porodem. Chłopiec urodził się w styczniu 2007 roku przez cięcie cesarskie. Dostał 10 punktów w skali Apgar. Niestety wstępna diagnoza okazała się tylko początkiem złych wiadomości, bo problemy zdrowotne zaczęły wychodzić jeden po drugim. Nikt nie potrafił powiedzieć, co dokładnie dolega Tomkowi i skąd się to wzięło. Leczenie farmakologiczne też nie przynosiło żadnych efektów. Synek spędził długie dni w szpitalu zanim lekarze wydali orzeczenie: zaburzenia ośrodkowej koordynacji ruchowej, zaburzenia neurorozwojowe, uszkodzona kora wzrokowa, stopa końsko-szpotawa, łokciowe ustawienie kończyn górnych, obustronne zwichnięcie stawów biodrowych, refluks żołądkowo-przełykowy, alergia pokarmowa, pneumocystoza, astma oskrzelowa wczesnodziecięca, padaczka, postępujący zanik móżdżku, podejrzenie wady genetycznej Zespół Freemana – Sheldona. Od maja 2017 roku mamy kolejne dwie diagnozy potwierdzone w Instytucie Chorób Płuc i Gruźlicy w Rabce, to wtórna dyskineza rzęsek i obturacyjny bezdech senny.

Tomek czeka na kwalifikację do wentylacji nieinwazyjnej. Choć od początku nie było łatwo, Tomek każdy pobyt w szpitalu znosił dzielnie i pokazywał swoją niezwykłą determinację oraz siłę walki. Bywały momenty, że lekarze rozkładali ręce i mówili, że już nic więcej nie są w stanie zrobić. Wtedy Tomek pokazywał, że da radę… i tak już jest od wielu lat. Dzisiaj synek nie mówi, nie siada, nie zgłasza potrzeb fizjologicznych, nie je samodzielnie, spożywa tylko specjalne mieszanki eliminacyjne w większości bez refundacji NFZ . Jednakże dzięki intensywnej rehabilitacji cały czas robi postępy, które zadziwiają nie tylko terapeutów, ale i specjalistów, którzy wcześniej nie dawali mu żadnych szans.

Tomek wraz ze mną uzbroił się w cierpliwość i walczymy, choć walka jest bardzo nierówna, bo ciągle wychodzi coś nowego, coś, co trudno nazwać i podać przyczynę. Jednak ja nie ustaję w tej walce, a moja determinacja jest coraz większa. Przeszkodą we wszystkim są pieniądze, a raczej ich brak. Proszę, nie pozwólmy, aby brak środków finansowych zaprzepaścił wszystko… by nie zabrał nam tego jego uśmiechu i tej woli walki i determinacji, by w przyszłości był samodzielnym chłopcem i mógł za to Wam wszystkim podziękować.

Nie pozwólmy, by choroba zabrała nam Tomka…

Wpłat można dokonywać na adres:

Fundacja Pomóc Więcej
ul. Modrzejowska 20
41-200 Sosnowiec

numer konta: 

14 1750 0012 0000 0000 2194 9302
tytuł wpłaty : Tomasz Długosz

PayPal: pomocwiecej@interia.pl
BARDZO PROSIMY O PODANIE TYTUŁU/CELU
PRZY WPŁACIE PayPal – Tomasz Długosz

Dane do przelewów zagranicznych:
Kod SWIFT: RCBWPLPW
Kod IBAN: PL 14 1750 0012 0000 0000 2194 9302
tytuł wpłaty : Tomasz Długosz

KRS:  0000389968
cel szczegółowy: Tomasz Długosz