Blanka i Robert to bliźniaki urodzone 18/05.2015 roku w 34 tygodniu ciąży. Powodem wczesnego porodu był zły stan Blanki (hipotrofia asymetryczna, zatrzymanie wzrastania jednego z płodów czyli Blanki).

Blanka od początku rozwijała się nieprawidłowo. Miała bardzo obniżone napięcie mięśniowe. Zaczęła chodzić po 18 miesiącu życia w wyniku intensywnej rehabilitacji. Rehabilitowana jest do chwili obecnej. Dziewczynka ma bardzo duże zaburzenia SI, wykazuje zachowania dziecka autystycznego (brak mowy, brak wspólnego pola uwagi, brak kontaktu wzrokowego, brak reakcji na imię). W tej chwili Blanka uczęszcza na zajęcia WWR oraz korzysta z prywatnych terapii, które są niestety bardzo kosztowne.
Na co dzień Blanka jest bardzo pogodną dziewczynką, mającą ogromne problemy z komunikacją i koncentracją. Intensywna terapia może pomóc Blance w powrocie do zdrowia.

Robert początkowo rozwijał się prawidłowo. Jednak brak mowy oraz reakcji na imię czy proste polecenia sprawił,
że postanowiliśmy poddać syna diagnozie w poradni psychologiczno pedagogicznej. Niestety potwierdziły się nasze obawy. Podobnie jak siostra ma bardzo duże zaburzenia SI oraz wykazuje cechy dziecka autystycznego. W tej chwili korzysta z zajęć w ramach WWR oraz prywatnych terapii. Robert na co dzień jest bardzo pogodnym chłopcem, ma jednak spore problemy z mową, komunikacją. Intensywna terapia przynosi efekty, bardzo pomaga w codziennym funkcjonowaniu, niestety jest jednak bardzo kosztowna.

Wpłat można dokonywać na adres:

Fundacja Pomóc Więcej
ul. Modrzejowska 20
41-200 Sosnowiec

numer konta: 

14 1750 0012 0000 0000 2194 9302
tytuł wpłaty : Jasińscy Blanka i Robert

PayPal: pomocwiecej@interia.pl
BARDZO PROSIMY O PODANIE TYTUŁU/CELU
PRZY WPŁACIE PayPal – Jasińscy Blanka i Robert

Dane do przelewów zagranicznych:
Kod SWIFT: RCBWPLPW
Kod IBAN: PL 14 1750 0012 0000 0000 2194 9302
tytuł wpłaty : Jasińscy Blanka i Robert