W 2007 r. stwierdzono u naszej córki Julki stwardnienie guzowate – wielonarządowa choroba powodująca zmiany w nerkach, sercu, gałkach ocznych, mózgu i skórze, często związana z niepełnosprawnością intelektualną i padaczką. Po konsultacjach ze specjalistami ( neurolog, nefrolog, kardiolog, okulista, endokrynolog oraz psycholog i logopeda) zostaliśmy skierowani na komisję lekarską, a ta uznała na podstawie przeprowadzonych badań i dokumentacji iż nasza Julia zalicza się do osób niepełnosprawnych i przyznano jej orzeczenie o niepełnosprawności. Podczas pobytu w szpitalu w Katowicach stwierdzono u Julki epilepsję lekooporną i cechy autystyczne. Julka od drugiego roku życia zażywa na stałe następujące leki: wcześniej sabril, a teraz lamitrin, frisium oraz syrop hydroxyzinum.

U naszej córki stwierdzono opóźniony rozwój psychomotoryczny , wadę wymowy, hipotonię posturalną, występują również zaburzenia funkcji integracyjnych OUN, w tym integracji sensorycznej głównie regulacji napięcia , brak koordynacji ruchowej, poczucia ciała w przestrzeni, obniżenie zdolności planowania ruchów oraz pogłębiona lordoza. Dochodzą również problemy z koncentracją i uwagą oraz szybkie zmęczenie. Postanowiliśmy się nie poddawać i sprawić aby nasza Julia mogła prawidłowo funkcjonować, rozwijać się i swobodnie porozumiewać się z rówieśnikami . Toteż staramy się raz do roku wyjechać z Julką na turnus rehabilitacyjny związany z jej niepełnosprawnością. Na każdym turnusie Julia aktywnie uczestniczy w zajęciach rehabilitacyjnych. Z kolejnym rokiem zauważamy, iż nasza Julia robi krok do przodu co nas rodziców i najbliższych bardzo cieszy.

W tym roku Julia dostała promocję do klasy trzeciej. Uczęszcza do Szkoły Specjalnej w Rudzie Śląskiej. Zaczyna czytać sylabowo oraz pisać po śladzie, zaczyna również układać samodzielnie proste krótkie zdania z czego jesteśmy zadowoleni. Zwracamy się z gorącą prośbą do wszystkich właśnie o pomoc w rehabilitacji, leczeniu, podnoszeniu u Julki samodzielności, lepszej koordynacji, koncentracji, aby mogła kiedyś nam powiedzieć, że zrobiliśmy wszystko by jej pomóc.

Dziękujemy.

Aleksandra i Jarosław rodzice Julki.

Wpłat można dokonywać na adres:

Fundacja Pomóc Więcej
ul. Modrzejowska 20
41-200 Sosnowiec

numer konta: 

14 1750 0012 0000 0000 2194 9302
tytuł wpłaty : Julia Nowak

PayPal: pomocwiecej@interia.pl
BARDZO PROSIMY O PODANIE TYTUŁU/CELU
PRZY WPŁACIE PayPal – Julia Nowak

Dane do przelewów zagranicznych:
Kod SWIFT: RCBWPLPW
Kod IBAN: PL 14 1750 0012 0000 0000 2194 9302
tytuł wpłaty : Julia Nowak