Amelia ma 8 lat i jest najstarsza z czworga rodzeństwa. Uczęszcza do 2 klasy szkoły podstawowej (klasa integracyjna), gdzie funkcjonuje przy wsparciu nauczyciela wspomagającego. Jest osobą lubianą w klasie, miłą i koleżeńską. Lubi zwiedzać nowe miejsca, przejawia także wyjątkowe zdolności matematyczne.

Niestety codzienność Amelii nie jest kolorowa. W pierwszych latach życia u dziewczynki zdiagnozowano choroby neurologiczne — w tym epilepsję. Ataki padaczki połączone z napadami nieświadomości pojawiają się u niej bardzo często, a każdy taki epizod wyniszcza jej organizm i sprawia, że brakuje jej sił nawet do zwykłej zabawy.

W związku z chorobą życie Amelki to konieczność ciągłej rehabilitacji. Jej osłabiony przez chorobę organizm ciężko to znosi. Nierzadko bywa tak, że nawet jedna godzina ćwiczeń jest dla niej ogromnym wyzwaniem i całkowicie pozbawia ją sił. Dodatkowym obciążeniem jest tutaj także zdiagnozowana wcześniej koślawość kolan.

Walka o sprawność Amelii trwa już od wielu lat. Aby poprawić jakość życia dziewczynki, ułatwić jej codzienne funkcjonowanie i złagodzić skutki choroby konieczna jest intensywna i systematyczna rehabilitacja. Niestety taka terapia oraz częste wizyty u specjalistów generują duże koszty, których rodzice Amelii nie są w stanie pokryć samodzielnie, dlatego dziś zwracamy się do Państwa o wsparcie.

Wpłat można dokonywać na adres:

Fundacja Pomóc Więcej
ul. Modrzejowska 20
41-200 Sosnowiec

numer konta: 
14 1750 0012 0000 0000 2194 9302
tytuł wpłaty: Amelia Opyrchał

PayPal: pomocwiecej@interia.pl
BARDZO PROSIMY O PODANIE TYTUŁU/CELU
PRZY WPŁACIE PayPal –Amelia Opyrchał

Dane do przelewów zagranicznych:
Kod SWIFT: PPABPLPKXXX
Kod IBAN:
PL 14 1750 0012 0000 0000 2194 9302
tytuł wpłaty: Amelia Opyrchał