Wojtuś Rusinek – w maleńkim ciele kryje się wielki duch : )

Wojtuś to najmłodszy członek szczęśliwej, 4-osobowej rodziny. Urodził się 20.07.2022 roku i stał się całym światem dla swoich rodziców.

Niestety, wielką radość rodziny zakłóciła diagnoza – wkrótce po urodzeniu, drogą badań genetycznych u chłopca wykryto achondroplazję. Jest to najczęściej spotykana forma karłowatości. Choroba polega między innymi na nieprawidłowym tworzeniu się kości ramion i nóg, przez co kończyny są krótsze niż u zdrowych osób. Achondroplazja objawia się między innymi niskim wzrostem, powiększeniem głowy, uwydatnieniem czoła i wygięciem nóg. Ze względu na nieproporcjonalną budowę, pojawiają się problemy z poruszaniem się. U osób dotkniętych chorobą obserwuje się również problemy ze słuchem i ucisk na rdzeń kręgowy.

Wojtuś potrzebuje intensywnej rehabilitacji, aby móc wzmocnić mięśnie, przyspieszyć rozwój motoryczny i poprawić codzienne funkcjonowanie. Niestety rehabilitacja jest bardzo kosztowna i będzie musiała być prowadzona stale, przez wiele lat. Ponadto konieczne będą regularne kontrole słuchu oraz opieka logopedyczna, ortopedyczna i neurologiczna.

Choroba sprawiła, że Wojtek jest bardzo malutki, jak na swój wiek. Mając 6 miesięcy, mierzy zaledwie 59 cm. Istnieje lek, który może przyspieszyć wzrost osób chorych na achondroplazję nawet do 6 cm rocznie. Stosuje się go w wieku co najmniej 2 lat – gdy kości wciąż rosną. Niestety lek nie jest refundowany w Polsce.

Mimo choroby Wojtuś jest bardzo wesołym i ciekawym świata chłopcem. Każdy nowy dzień rozpoczyna od rozdawania uśmieszków . Jedynym momentem, w którym chłopiec traci pogodę ducha, jest ten, gdy pojawiają się problemy z poruszaniem czy przewracaniem. Niestety z powodu braku proporcjonalności tułowia czynności te są dla niego dużo trudniejsze niż dla zdrowych dzieci.

Na szczęście maluch jest bardzo zdeterminowany i nie poddaje się. Jest to możliwe przede wszystkim dzięki kochającym rodzicom, którzy otaczają synka miłością i dokładają wszelkich starań, aby poprawić jego codzienne funkcjonowanie oraz zapewnić mu jak najlepszy rozwój, poczucie bezpieczeństwa i szczęśliwe dzieciństwo.

Mimo szczerych chęci i determinacji dużym problemem są opłaty za leczenie. Niestety koszty rehabilitacji i specjalistycznych konsultacji przekraczają możliwości finansowe rodziców chłopca, dlatego dziś to oni potrzebują naszego wsparcia.

Serdecznie prosimy o nawet symboliczne wpłaty na rzecz leczenia i rehabilitacji Wojtusia. Walka o jego przyszłość zaczyna się już dziś. Sprawmy, aby miał szanse na szczęśliwe dzieciństwo i satysfakcjonujące życie. Nie pozwólmy na to, aby coś odebrało Wojtkowi radość i ten piękny uśmiech, którymi tak chętnie dzieli się z każdą napotkaną osobą.

Dołóż swoją cegiełkę! Liczy się każda złotówka!

Udowodnijmy kolejny raz, że razem możemy pomóc więcej!

Wpłat można dokonywać na adres:

Fundacja Pomóc Więcej
ul. Modrzejowska 20
41-200 Sosnowiec

numer konta: 
14 1750 0012 0000 0000 2194 9302
tytuł wpłaty: Wojciech Rusinek

PayPal: pomocwiecej@interia.pl
BARDZO PROSIMY O PODANIE TYTUŁU/CELU
PRZY WPŁACIE PayPal – Wojciech Rusinek

Dane do przelewów zagranicznych:
Kod SWIFT: PPABPLPKXXX
Kod IBAN:
PL 14 1750 0012 0000 0000 2194 9302
tytuł wpłaty: Wojciech Rusinek

KRS:  0000389968
cel szczegółowy: Wojciech Rusinek