Adaś jest radosnym, niezwykle uczuciowym 5 latkiem. Interesuje go kosmos, wulkany i lawiny. Uwielbia chodzić na spacery z psem, bawić się klockami ze swoją starszą siostrą czy budować makiety, które nazywa swoimi projektami . Jest bardzo komunikatywny, uwielbia towarzystwo i z chęcią chodzi do przedszkola, twierdząc, iż tam ma swoich przyjaciół.

Niestety Adaś choruje na dystrofię mięśniową Duchenne’a – nieuleczalną chorobę, która prowadzi do nieodwracalnego zaniku mięśni i niewydolności krążeniowo odechowej. Choroba ta dotyka chłopców i nie daje swoich oznak przed 3 rokiem życia…  Adaś jest mądrym chłopcem, który mimo swojego młodego wieku doskonale zdaje sobie sprawę ze swojej niepełnosprawności i bardzo dzielnie z nią walczy. Wie, że przez chorobę nie może biegać, skakać i tylko czasami ze łzami w oczach pyta swoją Mamę dlaczego nie może nadążyć za swoimi kolegami…

Od najmłodszych lat dzielnie znosi rehabilitację i wizyty u specjalistów. W przebiegu DMD pacjenci najczęściej umierają przed ukończeniem 30-go roku życia. Adaś wymaga stałej kontroli w poradnii laryngologicznej, neurologicznej, kardiologicznej, ortopedycznej czy gastroenterologicznej oraz kosztownej rehabilitacji, dwa razy w roku wyjeżdżamy na kosztowne  konsultacje do Belgi do neurologa, gdzie Adaś przechodzi testy sprawnościowe  i badania.

Zwracamy się do Państwa o pomoc, gdyż sami nie jesteśmy w stanie zapewnić Mu stałego dostępu do leczenia.

Rodzice

Wpłat można dokonywać na adres:

Fundacja Pomóc Więcej
ul. Modrzejowska 20
41-200 Sosnowiec

numer konta: 
14 1750 0012 0000 0000 2194 9302
tytuł wpłaty: Adam Śliwa

PayPal: pomocwiecej@interia.pl
BARDZO PROSIMY O PODANIE TYTUŁU/CELU
PRZY WPŁACIE PayPal – Adam Śliwa

Dane do przelewów zagranicznych:
Kod SWIFT: PPABPLPKXXX
Kod IBAN:
PL 14 1750 0012 0000 0000 2194 9302
tytuł wpłaty: Adam Śliwa

KRS:  0000389968
cel szczegółowy: Adam Śliwa