Nasza córeczka byłą bardzo oczekiwanym przez nas pierwszym dzieckiem. Gdy dowiedziałam się, że jestem w ciąży wraz z mężem byliśmy bardzo zadowoleni. Ciąża od początku była monitorowana przez ginekologa i nic nie wskazywało na to, że płód jest zagrożony,  aż do 37 tygodnia gdy odeszły mi wody płodowe.
W dniu 26.11.2005 r. na świat przyszła nasza córeczka. Los nie był łaskawy dla naszej Jessici, ponieważ lekarz stwierdził, że z dzieckiem jest źle i zabrano ją na intensywną terapie do inkubatora, gdzie była wentylowana mechanicznie.
Pierwsza diagnoza lekarska była wielkim szokiem dla naszej rodziny, gdyż stwierdzono niewydolność oddechową, zespół wad mnogich COFS, jaskrę, zaćmę, wady serca, cechy dysmorfii twarzoczaszki, puklerzowatą klatka piersiową, niedotlenienie okołoporodowe, podejrzenie wady OUN i krtani.
W dniu 09.12.2005r. Jessica została przewieziona do Górnośląskiego Centrum Zdrowia Dziecka im. Jana Pawła II w Katowicach na oddział patologii noworodka. Po 2 miesiącach pobytu córka została przeniesiona na oddział Laryngologiczny, gdzie założono jej rurkę tracheotomijną. Jessica w szpitalu dostała obustronne zapalenie płuc i została przewieziona do szpitala w Jastrzębiu Zdrój na intensywną terapie i znowu dana do inkubatora. Po wyleczeniu zapalenia płuc znowu została przewieziona do Górnośląskiego Centrum Zdrowia Dziecka w Katowicach na oddział gastrologiczny. W końcu nadchodzi ten dzień kiedy wychodzimy do domu, po blisko6-miesiącach pobytu w szpitalu. Wielka radość, cała rodzina mogła się przywitać z Jessicą.
W domu rozpoczęliśmy rehabilitację ruchową, wzrokową. Nie trwało to długo bo zaczęły się infekcje i komplikacje po czym znowu musieliśmy iść do szpitala kilka razy. Około 1,5 roku po urodzeniu Jessici założono PEG ponieważ nie umiała samodzielnie jeść, a sondy, którymi była karmiona podrażniały jej śluzówkę. U naszej kochanej córeczki było widać małe postępy w rozwoju, aż do dnia 23.11.2007 kiedy to Jessica dostała znowu obustronnego zapalenia płuc. W bardzo ciężkim stanie zawieziono ją do Kliniki w Katowicach gdzie została wprowadzona w śpiączkę farmakologiczną i podłączona do respiratora, walczyła o życie.
Po hospitalizacji w szpitalu zaczęliśmy rehabilitację co znów przyniosło małe postępy. Podczas rehabilitacji powiedziano nam, żebyśmy się skonsultowali z ortopedą ponieważ podejrzewano końsko – szpotawość stóp. W wieku 4 lat z powodzeniem usunięto rurkę tracheotomijną. W  połowie 2011r. zostaliśmy skierowani do Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego nr 5 im. św. Barbary w Sosnowcu, gdzie dokonano zabiegu korekcji lewej i prawej stopy oraz nacięcia Achillesów. W tym samym roku córka rozpoczęła intensywną terapię logopedyczną w wyniku czego nauczyła się pić oraz jeść zmiksowane jedzenie, dzięki temu powoli zaczęliśmy odchodzić od PEG-a, aż w roku 2012 w lutym został on usunięty.

W roku 2014 dentysta usunął Jessice wszystkie zęby ponieważ uważał, że są zepsute, co teraz jest skutkiem wady uzębienia w wyniku czego ortodonta zdecydował o założeniu nakładek na uzębienie, a koszt całego leczenia przekracza nasze możliwości finansowe.

Zwracamy się do ludzi dobrej woli o wsparcie finansowe na w/w nakładki. których koszt wynosi około 21 tys złotych.

Wpłat można dokonywać na adres:

Fundacja Pomóc Więcej
ul. Modrzejowska 20
41-200 Sosnowiec

numer konta: 

14 1750 0012 0000 0000 2194 9302
tytuł wpłaty: Jessica Szkoła

PayPal: pomocwiecej@interia.pl
BARDZO PROSIMY O PODANIE TYTUŁU/CELU
PRZY WPŁACIE PayPal – Jessica Szkoła

Dane do przelewów zagranicznych:
Kod SWIFT: PPABPLPKXXX
Kod IBAN: PL 14 1750 0012 0000 0000 2194 9302
tytuł wpłaty: Jessica Szkoła

KRS:  0000389968
cel szczegółowy: Jessica Szkoła