Damian urodził się w 1995 roku. Od urodzenia choruje na mukowiscydozę. Jest to ciężka choroba genetyczna, która objawia się przewlekłą chorobą oskrzelowo-płucną, która niszczy płuca, co w konsekwencji prowadzi do niewydolności oddechowej oraz niewydolności enzymatycznej trzustki z zaburzeniami trawienia i wchłaniania. Do codziennej walki o oddech potrzebuje bardzo drogich lekarstw i rehabilitacji. Dla nas jest to rzeczą naturalną, że oddychamy swobodnie, dla dzieci z mukowiscydozą jest to ciągła walka o oddech.
Damian chciałby, tak jak inni zdrowi rówieśnicy spełniać swoje marzenia, snuć plany na przyszłość, być szczęśliwym i zdrowym nastolatkiem.
Po prostu pragnie żyć. Jest to tylko tyle, a zarazem AŻ TYLE. Obecnie pojawiła się nadzieja na nowej generacji lek, który zwalczałby przyczynę tej choroby, a nie tylko objawy. Poprzedzony był latami badań klinicznych i daje nadzieję na normalne życie, lecz trzeba go przyjmować stale. Jest to lek o nazwie KALYDECO + VX 809. Jest on w trakcie rejestracji. W tym roku będzie można go kupić w Stanach Zjednoczonych i Europie Zachodniej. Lek ma kosztować … 200 tys.$ rocznie. Zbieramy na ten właśnie lek oraz rehabilitację Damiana. Gdyż rodzice nie są w stanie sami pozyskać tak ogromnej kwoty. Zwracamy się do ludzi o wielkich sercach, wrażliwych, którzy chcieliby pomóc.

Wpłat można dokonywać na adres:

Fundacja Pomóc Więcej
ul. Modrzejowska 20
41-200 Sosnowiec

numer konta: 

14 1750 0012 0000 0000 2194 9302
tytuł wpłaty : Damian Wiejak

PayPal: pomocwiecej@interia.pl
BARDZO PROSIMY O PODANIE TYTUŁU/CELU
PRZY WPŁACIE PayPal – Damian Wiejak

Dane do przelewów zagranicznych:
Kod SWIFT: RCBWPLPW
Kod IBAN: PL 14 1750 0012 0000 0000 2194 9302
tytuł wpłaty : Damian Wiejak